Čtenářská anketa GOLF DIGEST C&S

Čtenáři magazínu GOLF DIGEST C&S opět rozhodovali o nejoblíbenějším hřišti, jamce a restauraci. Mezi vítěze ankety za rok 2017 se zařadily i stavby, na kterých jsme se podíleli – Panorama Golf Resort a Albatross Golf Resort.

HŘIŠTĚ ROKU 

Stejně jako tomu bylo v předchozích letech, první místo obsadila Pyšelská Loreta. U čtenářů vyhrála díky skladbě jamek, okolní krajině a své udělal i přístup samotného personálu. Druhé místo patří kácovské Panoramě, o jejímž hřišti se dočtete níže. Panorama Golf Resort si navíc připsala také druhé místo za restauraci roku. Za takovým úspěchem, navíc po roce provozu, stojí nejen vyspělá architektura klubovny, ale především kuchař s michelinskými hvězdami, který připravuje pokrmy z kvalitních surovin. A abychom nezapomněli na třetí místo, Golfový klub Hluboká nad Vltavou zapracoval na jamkách a bunkerech, vysadil nové keře, stromy a dřeviny, a to se hráčům zalíbilo.

2. MÍSTO – PANORAMA GOLF RESORT

Stříbrnou příčku obsadila kácovská Panorama, což může být pro někoho překvapením, pro jiného je to logické vzhledem k tomu, že jde o skutečně „silné“ hřiště s výrazným rukopisem. Jak vidno, areál otevřený na jaře 2017 si rychle získal své příznivce – a to je dobře. Všech 27 jamek je zajímavě usazeno do meandru Sázavy a rozhodně nemohou nechat žádného hráče chladným. Je to dílo, které automaticky vyvolává pozornost a má co nabídnout. Jak po stránce herní, tak estetické. Nepřehlédnutelné jsou jamky, které nabízejí efektní výhledy, kdy hráč stojí na vyvýšeném místě a green má hluboko pod sebou.

Zdroj: http://www.golfdigest.cz

JAMKA ROKU 

Zlatou medaili získala jamka č. 16, par 3 na golfovém hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu. Se čtyřpatrovou sedmnáctkou obsadil stříbrnou medaili Golfový klub Hluboká nad Vltavou. Třetí místo obsadila jedna z nejzapamatovatelnějších jamek na Černém Mostě – Black Bridge Golf Resort.

1. MÍSTO – ALBATROSS GOLF RESORT

Tříparová šestnáctka na Albatrossu prošla během zimy 2016/2017 významnou proměnou. Voda původně jen lemující jamku zleva se dostala více do hry, zdejší green teď obklopuje z přední i zadní části. Jamka byla už v minulosti jednou z nejhezčích na hřišti a nyní svůj potenciál ještě zvýšila. Herně je tenhle třípar náročný, byť délka 151 metrů ze žlutých z něj dělá nejkratší jamku. Je to především otázka psychologická, zda hráč dokáže dostat míček přes vodu na green. Strategicky je to přitom snadné – široká fairway nabízí spoustu prostoru, takže není potřeba riskovat a hrát první ránu rovnou na green!

Zdroj: http://www.golfdigest.cz